אז מה תגידו לחוואי ולפנדה שלו?

Leave a comment
אלגוריתם פנדה, דב או חתלתול?

אחחח, הסאגה לא נגמרה כמו אנשים תיאור לעצמם. לא פעם אני אומר לעצמי שגוגל מנהלת קרב מוחות מלוכלך עם כל אלה שמנסים ללכלך את העולם שלה (רת האינטרנט).אני יודע שלפעמים אני נשמע קצת מזלזל, אבל ברור שלגוגל יש בעיה כבר כמה זמן בניתוח התוצאות הנכונות, האיכותיות ביותר והמועילות ביותר לגולש, אז מה שהיא עושה (אני אומר את זה חצי בצחוק חצי ברצינות) זה להפחיד את המקדמים למיניהם בהצהרות ושמות כמו Panda ,Farmer ועוד כל מיני טייטלים שונים ו משונים. אחד האתרים שקבלו על עצמם את העונש וביס מהפנדה הוא EZINE הגדול. אחרי מגננה ארוכה וישיבה ארוכה בבונקר (או חדר כספות המיליונים בבנק הפרטי שלו), בעלי האתר עונים סוף סוף לגוגל. אם חשבתם שזה נגמר בפנדה חכו חכו בקרוב ייצא עידכון חדש ה-Lizzard (או שם מפחיד אחר שמאט כץ ויחצני גוגל יבחרו), מלחמת המוחות לא נגמרת!!!

מאז שגוגל שיחררו את הפנדה, אם אני רוצה לנתח את הדרכים להתמודד עם הפנדה שצריך כל מקדם שעשה שימוש ברמה זו או אחרת במאמרים לעשות (תוכלו לקרוא את זה בפוסט – ), אני קורא את הניוזלטר של EZINE. האתר הזה לפי השמועות קיבל מכת אגרוף מהפנדה שחבל על הזמן! המחקרים שפורסמו (כן ולגוגל אין קשר לזה 😉 ) ידעו לספר היטב על זה שניראות שלו ברשת ירדה באיזה 90% אחרי סטירת הלחי הזו, רק כדי לסבר את האוזן, הכוונה היא שאם קבלת 1000 כניסות ביום על ביטוי חיפוש מסוים, היום תקבל איזה 7 (מאמר שהיה במקום ה3 עבר למקום ה45 נניח), נשמע כמו מכה ניצחת וכיפאק הי לגוגל שהסכימו לוותר על איזה מיליון דולר בחודש אדוורדס כדי לפרסם את הידיעה הזו… לראשונה אחרי יותר מחודש, בעלי האתר יוצאים למתקפה על גוגל, ומה היה כתוב המכתב שקיבלתי מהם בבוקר? הנה התקציר:

  • קודם כל, השמועות לא כלכך נכונות, לייתר דיוק 90% מהן אלו שטויות במיץ פנדה. נכון השינוי האחרון של גוגל השפיע על התנועה שלנו (הוא מודה בזה, תודה באמת 😉 לא חשבנו אחרת ), השינוי הוא יותר קרוב למשהו בין 10%-35% (יכי ההבדל הקטן…). אנחנו עדיין משרתים נאמנה יותר ממליון מבקרים ביום. יותר מזה, ישנן נישות שלמעשה מקבלת היום יותר תנועה מאשר לפני העידכון.
  • מה אתם מתרגשים, גוגל משנה את האלגוריתם שלה בערך כל יום ובסך הכל בין 300 ל500 פעמים בשנה! עד היום במהלך 11 שנות ההסטוריה שלנו , לא יצא לנו להפגע מגוגל והשינויים שלה…
  • (זה מצחיק, אבל הכל זאת) מטרת השינוי האחרון באלגוריתם גוגל, היא להלחם בתוכן בעל איכות נמוכה, ואנחנו לגמרי בעד (!!!) ובאותו ראש עם גוגל בקטע הזה (!!!) ואנחנו גם עושים הכל כדי להלחם בתופעה ושינינו את מנגנון בקרת האיכות שלנו כדי לעזור להלחם בתופעה (לא תוכלו לעשות outsourcing לכתיבת מאמרים יותר אלא אם כן תשלמו יותר מ3$ למאמר!!!) אנחנו לא רוצים יותר מאמרים קצרים בעלי איכות תוכן נמוכה!
  • קחו בחשבון שאנחנו באיזין מעלים את רף איכות התוכן באופן קבוע מאז שאנחנו קיימים. בשבועות האחרונים מה שעשינו הוא להוציא את כל השינויים שחשבנו לעשות במשך שנה (גוגל בעצם זירזו אותנו לעשות את מה שבכל מקרה התכוונו לעשות )…
  • ולסיום –  אנחנו מאוד גאים בתוכן שלנו והיום אנחנו אתר תוכן עוד יותר איכותי ואיכותי מתמיד!

לסיכום –  מה אני מבין מההודעה הזו? אני לא יודע למי להאמין יותר. מצד אחד אני לא מצפה ממנו להודות שהאתר שלו כבר לא שווה אגורה, כי אני מאמין שהוא עושה יותר ממני באדוורדס (אני עושה 4$ בחודש!!!), אבל אין ספק שלהגיד שספגת בין 10%-35% אחוז ירידה בתנועה זה קצת כללי מידי (אחח מה היינו עושים גדי להכניס לאנליטיקס שלו…).

בקיצור אם אנחנו רוצים לדעת מה לעשות עם שיווק המאמרים שלנו, אני הייתי מציע ועושה ככה:

מאמרים ארוכים יותר – כן, אם אתם כותבים את המאמרים שלכם בעצמכם, מעכשיו תצטרכו להשקיע קצת יותר במאמרים שאתם כותבים.

איכותיים יותר – אם אתם כותבים משהו, כדאי מאוד שזה יהיה משהו איכותי ומעניין מישהו.

כמות – אם פעם הייתי שולח מאר אחד לכמה אתרים עם שינויים קטנים, היום אני שולח לאחד שניים ועם הרבה שינויים.

בדקו מה המתחרים שלכם שעלו עשו – אם אני מסתכל על מי שכן הצליח לעלות ככה בתקופה האחרונה מאז שיחרור הפנדה האיומה ובודק מה הוא עושה ועשה. אם נסתכל נניח על הביטוי קידום אתרים, נכון לרגע כתיבת שורות אלה, מוביל בביטחה פאבל. הוא נתן בשנה האחרונה קודם כל תרומה יפה לקהילת המקדמים עם פרסום חומר רב ומושקע. בנוסף לכך תפר לא מעט מאמרים ומדריכים ארוכים, כלומר לא מתצאו בפרסומים האחרונים שלו דברים קצרים מאיזה 1200-1500 מילה שזה המון. אז אם אתם רוצים להצליח לדגדג מישהו, תנו חומר איכותי ומקיף, וכן האורך כן קובע, אבל יש מקום גם לתרגיל.

תמונה באדיבות fox_kiyo

מה אתם חושבים על זה?

Leave a Reply


חמש + 5 =