הרימו עוגן – כמה דברים שידעתם או לא על האנקור טקסט שלכם!

2 Comments

***אני חייב לציין שאני מרחיב ומדבר על פוסט מעולה בSEOMOZ אולי הבלוג הכי מתעדכן באינטרנט בנושא קידום אתרים ונמצא לפחות כמו ההתראות של מאט כץ…

עוגן או לא עוגן, אתה חייב יותר מאחד
אחלה עוגן, ויש גם גיוון (באדיבות Plbmak)

אז לחברה שלא מכירים, אני אזרוק כמה מילים על האנקור ומה זה – אנקור זה הטקסט העליו מורכב הקישור לאתר מסוים, הטקסט שעליו לוחצים ועוברים לאתר חדש. למה הוא חשוב נורא? זה מה שנחשב כרגע ,והדגש הוא כרגע, אחרי כל סיפורי האימה החדשים שגוגל מפיצים כל חודש על הרשת החברתית , כלומר אם זה מתחיל לקרות העולם , זה כנראה יגיע אלינו עוד איזה שנתיים שלוש (סתם, אולי יותר מהר כי מתחילים ללמד את ההודים של גוגל עברית באולפן…).

אז הנה כמה דברים שכדאי לדעת:

1.כמה אנקורים שונים מאותו העמוד לאותה העמוד לא ישפרו את המיקומים של האתר שלכם תחת אותם אנקורים שונים.

2.כמה אנקורים שונים מהרבה אתרים שונים– דומיינים שונים=IP שונה+CCLASS שונב (איך שעוד תרצו לקורא לזה), כן יעזור לכם לשפר את המיקומים של האתר שלכם.אני חייב לומר מניסיון אישי, שבנישות חלשות או כאלה בלי יותר מידי מתחרים חזקים (הכל כמובן יחסי ולזה לא אכנס עכשיו), אם אתה מקבל קישורים מאיזה 30 אתרים נחותים (תקראו לזה חוות קישורים עמודי קישורים וכאלה) אתה יכול להרוויח לפחות זמנית עליה יפה במיקומים שלך.

3.גיוון באנקורים בנוסף לגיוון הדומיינים המפנים לאתר שלך אמור לעזור לשיפור המיקומים שלך תחת אותם האנקורים וזאת משתי סיבות. הראשונה – גיוון האנקורים יכול לשמש מאין מנגנון הגנה ראשוני מפני גילוי העובדה חס וחלילה שהאתר המסוים בעצם מקודם, כלומר זה יהיה די ברור לכולם שאם מתוך 1000 קישורים המפנים לאתר שלך 995 אנקורים יהיו תחת הביטוי פורום החלפת קישורים וכולם יפנו לאותו העמוד (נניח עמוד הכניסה לאתר), זה יהיה די ברור שמשהו לא הגיוני פה, מישהו חס וחלילה מנסה להתערב בהחלטות של גוגל על איזה פורום החלפת קישורים טוב יותר!!! דבר שני -מה לעשות אתה רוצה לקדם כמה ביטויים ואיך תעשה את זה אם אתה משתמש כל הזמן באותו האנקור?

4.רק הקישור הראשון נספר – מה שנמצא קודם בHTML יקרא ראשון וזהו האחרים כבר לא יחשבו או יעבירו מיץ/ערך. זה משהו שלא כולם שמים לב אליו, החבר'ה הרציניים מתבלבלים ועושים את זה בלי לשים לב, אם הקישור נמצא כבר איפשהו באתר בסיידבר או תפריט הראשי, אין טעם שתכניסו אותו (בצורה מתוכננת לפוסט) כי הוא כבר נספר קודם לכן, פשוט אין צורך בקישור הזה…אני חייב לומר שמדובר בטעות נפוצה מאוד אצל המתחילים או כאלה שיש להם אתר ושמעו באיזה פורום שצריך להחליף קישורים כדי לקדם את האתר בגוגל. אז הם מבקשים חמישה קישורים, כולם מפנים לאותו העמוד , אבל אם אנקור שונה. אז קחו בחשבון שרק הראשון נחשב, האחרים הבאים בתור , לא יספרו ולא יוסיפו ערך כלשהו לאותו העמוד. אז זכרו, רק הקישור הראשון לעמוד מסוים נספר!!!

5.קישורים פנימיין באתר עוזרים, טיפלה – אז מה שאני אומר, על תאנסו תוכן ותשנו משפטים בתוך האתר שלכם שיעבדו את הערך למשתמש רק כדי להכניס לשם איזה קישור, או שתתנו את הקישור בצורה אורגנית או שתעשבו אותו כבר…אז הקישור הפנימי עוזר טיפה.

6.אבל הקישור החיצוני הוא זה העוזר הרבה – אמנם חזרנו לעניין האנקורים, אבל פה זה מתכוון לשתי דרכים. קודם כל לקשר החוצה מהטקס, זה הופך אותו ליותר "מציאותי", מה לעשות, אם אני מדמה עמוד תוכן למישהו שיודע תוכן, אז המישהו הזה לא יודע הכל לבד, בעצמו אלא הוא בטוח יכול להגיד וזה ישמע יותר מכובד ורציני שמישהו אחר יודע גם איזה משהו בנושא .

7.קישור תמונה  -אין פה אנקור, אז מה, חבל על הזמן? לא!!! קודם כל לקישור תמונה יש תג ALT , אני תמיד מוסיף אצלי כחלק מהקטע של ONPAGE וככה אני מקווה שכולם עושים, סך הכל מערכות ניהול תוכן חינמיות כמו WP וג'ומלה מציעות את האפשרות הזו באופן אווטומטי, אני מקווה שכולם שים איזו מילה לפני שהם מעלים תמונה. אם לא יש את הטקסט מסביב לתמונה, משהו כמו מסגרת קטנה. במקרה הכי נוראי ומישהו העז לקשר אליכם ושם את הקישור דרך תמונה, לגוגל יש מספיק שכל כדי להבין במה עוסקת הסביבה הקרובה והרחוקה של התמונה ולייצר לכם אחלה של קישור אורגני!!!

8. אוף, מישהו שם אלי קישור אבל כתב "לחץ פה" או "פה" – קודם כל , אחלה. אחלה משתי סיבות, ראשונה, כנראה זכיתם לקישור אורגני (לטוב ולרע) שניה זכיתם לקישור… על תדאגו גוגל לא יחשוב שהאתר שלכם עוסק ב"לחץ פה", הוא כמו במקרה של התמונה יידע לזהות את הסביבה הקרובה של הקישור ולתת לא את הערך שמגיע לו. אישית אני מאוד אוהב לקחת את הקישורים ה"זולים" שלי (אלא או שעולים לי מעט או אלו שמגיעים ממקומות בעלי ערך נמוך) ולתת להם קצת "לחץ פה" קצת " אחלה נעליים של נייקי" או בביקורת שלילית "קוסומו נקראו לי הנעליים של ניקי האלה" (אני פשוט שונא את נייקי, באמת, אלו נעלי הריצה הכי גרועות שמיוצרות בעולם ולדאבוני טעיתי איתם פעם אחת ואחרי כמה שנים נתתי להם סיכוי נוסף וטעיתי איתם פעם שנייה…).

 

זהו, אם יש לכם עוד כמה שאלות על אנקורים או שיש לכם מה לספר לי, אנא תגובות (זה מוסיף ל אוטוריטי של הדף…).

2 Responses to “הרימו עוגן – כמה דברים שידעתם או לא על האנקור טקסט שלכם!”

 1. צימרים

  פוסט מצויין משכיל ומחדד את הדברים שלא תמיד ידועים,
  שאלה:אם אני מוציא קישור בעברית מאתר טיולים באנגלית יש לזה השפעה?

  להגיב
  • The Linker - החלפת קישורים

   היי מר אלפיון או מר צימרים 😉
   בעיקרון כל קישור עוזר, כולל קישורים מאתרים בשפה אחרת. גם במקרה של שפה אחרת הקישור מקבל כמה פרמטרים וערכו מבוסס עליהם:
   מאיזה אזור/חלק בעמוד?
   רלוונטיות העמוד המקשר לאתר המקשר.
   מתוך טקסט או לא?
   כמו תנועה הוא מעביר, כלומר האם זה קישור שלוחצים עליו.

   בנוגע לקישורים מאתרים בשפה אחרת, אם יש לך אפשרות לעשות את זה, הייתי מציין ליד הקישור שהקישור מוביל לאתר בשפה X. גם היה איזה סרטון של מאט כץ בעניין.
   נניח יש לי אתר באנגלית שאני מוצא את עצמי מפרגן לא מעט לאתרים של כותבים שלי בפולנית (כן משום מה הפולנים לא רעים באותו תחום) אז אני רושם בצד לקוראים שלי
   שהאתר המקושר הוא בשפה הפולנית. יש בזה היגיון רב, סך הכל אם אתה יודע שאתה עובר לאתר בשפה שונה, הסיכוי שתעבור אליו במודע ותגלוש בו גדול יותר מהסיכוי שתעבור אליו ופתאום תגלה שהוא בפולנית ותנטוש אותו, ככה חווית הגלישה שלך לא נפגעת…
   תודה.

   להגיב

Leave a Reply


+ תשע = 12