נו, אז איך משיגים קישורים אמיתיים ?

6 Comments

אני אחרוג מדרכי הרגילה ואתחיל את הפוסט בלי הקדמה ארוכה ומתישה על למה חשוב היום, יותר מתמיד להשיג קישורים מאתרים אמיתיים ופלטפורמות חבריות ממשתמשים אמיתיים (רמז- זה ממש עוזר לקידום). אז איך משיגים את הקישורים הטובים והטיבעיים האלה, כאלה שיגרמו לאתר שלכם להשריץ ויראליות? איך תגרום לאתר שלך לקבל קישורים ממקומות נורמליים? המשיכו לקרוא…

יש כמה סוגים של מקורות שמהם תוכלו להשיג את הקישורים האלה, בכל אחד מהמקרים תצטרכו לתת משהו קטן בתמורה, אבל אותו משהו קטן יכול הוא המשהו שידחוף את האנשים הנורמליים האלה לקשר אליך ולהזכיר אותך.

קודם כל תתחילו בזה שתכינו משהו קטן לתת, אני דואג באופן אישי לשני אתרים של חברים מאוד קרובים אליי, היות ואין לי יותר מ24 שעות ביממה, אני לא יכול לקדם להם את האתרים, אז מה שאני יכול לעשות זה מתי שאני רואה אותם, זה לצעוק אליהם ממש כמו אלון גל, להזיז את התחת שלהם ולעשות משהו, אין לכם כסף לשלם לקידום, חושבים שאתם יודעים הכל אז תעשו משהו ועכשיו!!! זה מה שאתם צריכים לעשות גם כן ועכשיו!!!

הכנות:

 • תדפיסו גלויה יפה ומייצגת של העסק שלכם – כל בעל עסק יש לו משהו כזה, מגנטים למקרר, פרוספקטים כרטיסי ביקור או כל אמצעי מיתוג שיכול להיכנס למעטפה.
 • קנו ערימת שוקולדים בודדים, עולים איזה 8 ש"ח ל100 גר', זהירות לא לקנות יותר מידי, כי מי שנתקע עם יותר מידי שוקולדים בסוף אוכל אותה  😉   (אחח אני שנון הבוקר!!!)
 • מעטפה מבוילת ובול.
 • פתק קטן ובו תרשמו קצת בכתב ידכם, ממש תשקיעו את הדקה הזאת פעם בשבוע שבועיים.

עכשיו צריך למצוא את אלו שמדברים עליכם וגם כאלה שאתם יכולים לשלוח להם מתנה מתוקה:

 

לכו חפשו: איך מחפשים? זה מה זה בססי… גוגל הכניסו את שם המותג שלכם חיפוש, עכשיו תקבלו במקרה הטוב המון תוצאות, מה תעשו אם כולן? לא יותר מידי כי יתפוצץ לכם הראש, אז תתחילו לסנן. איך מסננים? אם אתם מחפשים google.co.il תראו בצד ימין כיתוב אדום "כל התוצאות", תחתיו תראו "עוד כלי חיפוש" לחצו ושם יפתח לכם תפריט של תוצאות חיפוש לפי תאריכים קחו את החודש/שבוע/שנה אחרונה. תתחילו לנבור ותגלו מהר מאוד כל מיני איזכורים שלכם, כאלה שקנו ממכם, שקבלו ממכם, שראו אתכם וכו' וכו'. אם יש שם מייל שלחו מייל ותספרו לו " היי מוטי, שמחתי לגלות שדברתי עליי יפה בעמוד הזה (קישור) , רציתי לשלוח לך משהו קטן, אם תוכל לתת לי כתובת דואר רגילה, רציתי לפנק/לצ'פר/לכבד אותך" וכו' וכו'.

גוגל Alerts/התראות – ברגע שאתם מחברים לחשבון שלכם, חפשו את התגית "עוד" בתפריט העליון שלכם לעוד שירותים מבית המאסטר שלכם גוגל, חפשו את השירות התראות/Alerts . מה שקורה למי שלא מכיר, אתם תקבלו מייל מגוגל הגדול בכל פעם שבה הביטויים שתציינו שם יוזכרו וגוגל יאנדקס אותם . שימו שם את שם המותג שלכם בהטיות מסויימות ותבחרו כל כמה זמן אתם רוצים לקבל דיווח על האיזכורים שלכם ברשת. במקרים שבהם יש לכם אפשרות ליצור קשר עם המזכיר שלכם, שלחו מייל קטן ובקשו כתובת למשלוח משהו קטן.

פייסבוק/טוויטר – חפשו אם מישהו מזכיר אתכם שם, כתבו את שם המותג שלכם וחפשו, אמנם הסיכוי למצוא לא משהו, אבל לכו על זה. אגב,אם יש לכם תעבורה רצינית דרך הרשתות החברתיות המובילות (גוגל/פייסבוק/טוויטר) יש כלים בתשלום שיספקו דוחות על מה קורה סביב האתר שלכם ברשתות החברתיות (trackur.com), לא ניסיתי אבל ראיתי את האתר הזה איפשהו ונשמע מועיל ועושה את העבודה.

לקוחות קיימים – טוב, זה אולי הכי בסיסי ואם אתם לא עושים את זה, חבל שאתם מבזבזים את הDB הכי טוב שלכם… כל מי שיש לכם שנתתם לו שירותים כלשהם, תמיד יש איזה זמן או הזדמנות לתת להם משהו ולהזכיר ולהציף את השירותים שלכם מחדש. צלם חתונות יכול לשלוח למתחתנים שלו איזו הגדלה ביום הנישואים שלהם. הספר השכונתי יכול לשלוח ללקוחות שלו איזו גלויית תזכורת שהוא עדיין קיים וכן האלה.

 

קיצר, בעלי עסקים משקיעים יפה מאוד בפתרונות שיווק שהם שגר ושכח – "קח חברה לקידום אתרים" "פרסם מודעה בעיתון" "שלח X פרוספקטים" וכד', אבל כשצריך לעשות משהו ממש בקטנה, עסקים לא יכולים לעשות את הצעד הנוסף…

סקפטי? הנה דוגמא שתעזור לך לא להישאר קרח מכאן ומכאן…

סתם לדוגמא, לא מעט אנשים חסרי יצרתיות יגידו, חחח, זה יפה אם אתה משווק את שוקולד עלית , או כל מיני דוגמאות שהפתרון שלהן נשמע טריוויאלי, אבל מה יעשה שיפוצניק, אינסטלטור, או כל איזה בעל מקצוע שהתחום שלו לא זוהר כמו מה שאתם חושבים? אז דוגמא שאני אוהב להזכיר לכל מי שמתווכח איתי בנושא:

לפני איזה 4 חודשים החלטנו סופסוף שאנחנו משפצים את האמבטיה/שירותים שלנו (למי שמתעניין היו לנו שני חדרי שירות נפרדים- חדר שירותים קטנטן וחדר מקלחת צמוד פצפון הכל ממיטב התוצרת של שנת 1962 כשבנו את הבית…), קיצר לקחנו בעל מקצוע זוהר (שיפוצניק), האיש איש נחמד ואני אחד שעובד מהבית, אז היה יוצא לנו לדבר הרבה ככה בהפסקות שלו, וכמו כל עצמאי, מסתבר שקזה בכל תחום ובכל תחום יש תחרות (כן יש מלא שיפוצניקים, ממש כמו שיש מלא נותני שירות בתחום הקידום הצילום וזרים מתוקים ובטח יש עוד כמה נישות מלאות), אמרתי לו מה אתה עושה כדי להרחיב את העסק, אז הוא כמובן ענה בדרך הפשוטה- אני מפרסם פה ופה, בעיתון פרוספקטים ועוד, מכאן הגענו ל DB הכי חשוב, לקוחות קיימים, לך ותמנף אותם, תגדיל את הסיכויים לקבל מהם המלצה עליך בהנחה שאתה עושה עבודה טובה כמובן, אז מה הצעתי לו לעשות?פשוט מאוד, קח את המצלמה שלך (אייפון מצלמה, לא משנה מה) ותעשה כמה תמונות- תמונת לפני, תמונת תוך כדי ותמונה של הסוף כשהעבודה גמורה, תדפיס אותן בבית השורה אחת או בנפרד על דף מגנט (עולה איזה 50 שקל ל10 עמודי A4) ושלח חודש חודשיים אחרי עם סוכריה על מקל או משהו בסגנון. מה יותר פשוט מזה? אמנם אתה צריך להתעסק עם זה ולהבין איך לעשות את זה בפעם פעמיים הראשונות, אבל אחרי זה הכל רץ, כמה כבר לקוחות יש לאיש שיפוץ בחודש? זהו, לפני כמה ימים הוא התקשר אלי וסיפר שקיבל בחודש האחרון 3 הפניות  (שזה המון) מלקוחות שהוא שיפץ, כמובן שהוא התקשר להודות ושניים ציינו את המגנט הזה לטובה, כך שאין ספק שמדובר בסוג של זרז, רק צריך להיות טיפ טיפה יצרתיים…

אמנם הטריק הזה גרם להשיג רק עבודות נוספות לאותו שיפוצניק ולא קישורים, אבל אלה סוג הפעולות שיגרמו לאתר שלכם או לטלפון שלכם להפצה טבעית ברשת, אם יש לו עמוד פייסבוק, אז גם אם לא בקשתם במפורש מהלקוחות החוזרים לפרסם את העמוד הזה ,אפשר להוסיף איזה פתקה קטנה למעטפה ובה משפט שפוט ואישי – זה העמוד/אתר/בלוג שלי, אני אשמח אם תצייני אותו בפייסבוק/אתר/בלוג שלך וזהו קבלת קישור תחת הביטוי הטבעי "אלון שיפץ לנו את חדר השינה, תבדקי את זה" , יותר טוב מזה לא יכול להיות, זה כמו השקעה בפק"מ הקישור הזה יהיה שווה המון עוד שנה שנתיים שלוש.

PEACE

נ.ב.

הערה קטנה, מסתבר לשמחתי לרבה מאוד שיש לי כמה קוראים בRSS פה, אני מאושר לדעת, אותם קוראים נאמנים קבלו בטעות גרסא שמורה של הפסקה הראשונה, מצטער, אבל אני שמח לדעת שיש לי קוראים!!!

6 Responses to “נו, אז איך משיגים קישורים אמיתיים ?”

 1. ori g

  אתה שואל? או שאתה הולך לכתוב כאן טכניקות?

  ואם אתה שואל, אתה מכוון לכלליות (למשל לינק בייטינג) או שאתה בעצם רוצה טכניקות?

  מעניין…

  להגיב
 2. aom

  מרשים, פוסט מצויין!

  אהבתי במיוחד את הפסקא שלפני האחרונה

  עלה והצלח

  שם מ.

  להגיב
 3. צימרים

  שגר ושכח זו באמת שיטה כושלת של רוב בעלי העסקים,
  לעניות דעתי עסק אמור להיות מעורב לפחות ברמה הגבוהה בכל מה שקורה
  בכל מקרה לא תמיד חייבים טכניקות גם אימון זה מצויין

  להגיב
  • The Linker - החלפת קישורים

   אין ספק שצריכים להיות מעורבים, לא חסרים בעלי צימרים (אם אני לוקח את האתר שלך כדוגמא)
   שלא עושים כלום כדי להחזיר את המבקרים שלהם בפעם השניה או גורמים/מזרזים אותם לפרגן להם ולשתף את החברים שלהם.
   אני לא חושב שקבלתי אי פעם איזה מכתב מבעל הצימר שנתן לי איזו תזכרות על כמה כיף היה או שגרם לי להחזיר את הצימר/חופשה לתודעה שלי
   ובכך לגרום לי לחזור לחשוב עליו.
   דברים קטנים שאפשר לעשות איזה פעם בחודש, לא לוקח לך יותר מידי עבודה וזמן וכל כך פשוטים, שאני לא מבין למה לא עושים אותם כולם וכל הזמן.
   תודה!

   להגיב

Leave a Reply


ארבע + = 12