יאללה גוגל והשטויות שלהם, אני בורח מפה (פנדה לבנה)

(הקדמה קצרה, לא חייבים לקרוא) אז היו היה ג’ונגל ובג’ונגל היה בלגן שלא יאמן, בג’ונגל שלטו כל מיני להקות של אלפי דגיגונים ובניהם שחו גם כמה כרישים. החבר’ה האלה, שיש להם גישה (בתשלום או בגניבה) לתוכנות מסוימות ,שאוי ואבוי שולחת מאמרים בכמויות לכל מיני מקומות בג’ונגל וחס ושלום משאירה קישור במאמר ויש המספרים שהקישור הזה היה עוזר להם להתבלט ביער בכל מיני מקומות, אממה בצד השני של היער היה מסתובב לו איזה חנון, החנון הזה היה אוהב סדר, לא סתם סדר, אלא אפילו סדר מופתי! והוא היה מפזר שמועות ביער ומספר שהמאמרים האלה לא שווים כלום יותר ואפילו מידי פעם היה שולח איזה שליח שלו שיעשה קצת סדר בג’ונגל המאמרים הזה והוא היה חייב לקרוא לשליח הזה בשם מפחיד, שיפחיד את הכרישים ואלפי הדגיגונים האלה (שאם הזמן רק הלכו והתרבו) אז הוא קרא לשליח שלו פנדה!!! הרי הוא לא יכול היה לקרוא לשליח שלו זבוב או יונה, הרי אף דגיג או כריש לא יפחד מהיונה… עם שחרור הפנדה התחילו להתפזר חלק מהדגים ששחו בג’ונגל הזה, אבל עדיין נשאר מספיק מקום לכולם…

שיווק בעזרת מאמרים היא שיטה פופולרית להשגת קישורים מהירים ברוב המקרים follow וכל מה שצריך זה רק תחת לכתוב את המאמרים האלה, מצרך שלא תמיד נמצא אצל כל משווק או מקדם אתרים (מה שמביא לשגשוג בתעשיית כותבי התוכן), מיותר לציין שלמרות שכולם אומרים בפומבי שמאמרים זה כבר פאסה ואוהבים להזכיר באותו המשפט את הפנדה, כולם ממשיכים לעסוק בקידום בעזרת מאמרים בצורה זאת או אחרת. בשפות זרות אנגלית וכד’ ישנם כלים (text spinners) שיכולים ליצור ע”י החלפת מילים טובה, גרסאות רבות מתוך מאמר בודד וכך בעצם ליצור ממאמר “ייחודי” אחד, כמעט אינסוף מאמרים ייחודיים חדשים. יש כלים כאלה בזמן האחרון גם בעברית, לא יצא לי להשתמש בהם, אבל הם מבוססים על השיטה שבה הספינרים האחרים עובדים. אני חייב לציין שבאופן מוזר, קל לי יותר לשלוף 3 מילים נרדפות באנגלית למילה באנגלית מאשר את אותה הפעולה עבור מילה בעברית (ואחרי זה שלא יגידו לי ש150 באנגלית בפסיכומטרי לעומת 101 בעברית הוא הפרש שלא קשור לכלום…).

היקף התופעה בארץ כמו בכל דבר אחר, קטן יותר מאשר בחו”ל, סך הכל בארץ ישנם בסך הכל איזה 40 אתרי מאמרים ולעומת זאת בחו”ל אפשר למצוא בקלות אלפים רבים של אתרי מאמרים.

טוב אחרי בלבול מוח לכל מי שכבר קידם אתר וחצי בחיים שלו, אני רוצה לדבר קצת על הפנדה הזו ואיזו דוגמא קטנה.

אני אישית יחסית חדש שכל עניין שיווק תכניות שותפים ועשיית כסף ברשת וכו’, לא אחת אני מתרברב בעובדה שאני עשיתי דולר ביום (ממש כמו איזה חקלאי באיזה כפר בסין), אבל מאז הפכתי לאימפריה ואני מצליח להגדיל את ההכנסות שלי באופן קבוע כל חודש וכל שבוע. מה שאני רוצה להראות לכם הוא מקרה שפגשתי ככה בטעות במהלך חקר מילות מפתח עבור מוצר מסוים, אני יודע שעבור חלקכם המספרים שאני מדבר עליהם הוא כסף קטן, אבל אני מניח שגם אתם התחלתם מתישהו מכסף קטן, אז הנה הדוגמא ואיתה כמה מיתוסים שישברו במהלך המחקר הזה:

האתר המדובר מתחרה על הביטוי “how to grow tomatoes” קצת מספרים עליו – בהתאמה נרחבת יש לו 110K חיפושים בחודש, מה שיורד מאוד ל כ2000 חיפושים בהתאמה מדויקת. מה שאומר לי לפחות הוא שיש מעט בשר לביטוי המדויק, אבל יש פה הרבה מאוד מקום לביטויי זנב ארוך סביב הביטוי הזה. אז בואו ניגש לשבירת מיתוסים:

1. דומיין עם מילות מפתח, כבר לא ממש עובד… אז זהו שלא, אני מדבר על מקום 2 על הביטוי שלנו והוא ה”אתר” howtoplanttomatoes.com (מצטער, אבל אני בטח שלא מתכוון לתת לו קישור עכשיו), אז יש לנו דומיין שהוא ביטוי החיפוש הנחשק שלנו. מה שאומר שזה עדיין פקטור בתוצאות החיפוש. ישנן הרבה דעות לזה שגוגל והפועלים השחורים שלו הצליחו לנטרל את הפרמטר הזה כגורם למיקום בתוצאות החיפוש, אבל למרות הכל אני דומיינים שכאלה מופיעים בכל מקום. אז נכון שיש מצב שהם לא מופיעים בתוצאות דווקא בגלל זה, אל בגלל מאמצי קידום נרחבים של בעלי הדומיינים האלה, אבל אי אפשר להתעלם מזה…

2.תבנה אתר יפה וטוב לגולש… אולי תבנה טוב לגולש, אבל תעשה ממנו פחות כסף במקרה הזה. אני רוצה לחשוף לכם את אחד הגרועים שיצא לכם לראות, למרות שאני בטוח שראיתם כבר איזה אתר אחד או שניים בחיים שלכם:

אני רק יכול להניח שאיכות היא אינה מילה גסה, אבל במקרה הזה, לא הייתי אומר שהמחשבה הייתה לשמור על חווית הגלישה ברשת…

3. קידום ע”י מאמרים כבר לא עובד…לך תסביר לפנדה שהיא לא ממש מפחידה את כולם. לאתר הזה לפי מג’סטיק יש בחודש האחרון בסביבות 280 קישורים נכנסים חדשים ובשנה האחרונה כמעט 1600 עמודים המכילים קישור לאתר המופלא הזה. אממא? כל הקישורים האלה מגיעים ממאמר אחד בלבד שעבר ספין ברמה זו או אחרת, אבל המאמר הזה כלכך ברור שהוא משוכתב , אתם יכולים לבדוק בעצמכם (אני אקצר ואומר לכם שמדובר במאמר 10 טיפים בנושא המפתיע how to plant tomatoes). יש עוד שלושה מאמרים שהופצו בשיטה הזו לאתר הזה, אבל זה הכל , מדובר על 4-5 מאמרים משוכתבים שמביאים את כל הקישורים לאתר הזה.

4. ופה הדבר האמיתי: המאמרים האלה הופצו בלמעלה מ1000 אתרים ברשת בלוגים, לא אתרי מאמרים (למרות שזה על אותו הבסיס), אלא רשת בלוגים של כל מיני משווקים למיניהם, המאמר מופיע באתר לטיפים לדייטינג, טיפים להפסקת עישון, וטיפים בכל אפשרות ונושא שמופיע בקליקבנק או CJ…איפה אפשר למצוא רשתות בלוגים שכאלה? יש כמה דרכים, אחת הפופולריות היא באתר fiverr.com שם תוכלו למצוא כל מיני חבר’ה שיציאו לכם את הרשת הפרטית וה”איכותית” שלהם. דרך נוספת היא ע”י פלאגים משותפים, כלומר- שים אצלך בבלוג/אתר מבוסס WP את הפלאג הזה ואז אתה תוכל להפיץ את המאמרים שלך בכל האתרים/בלוגים האחרים שהתקינו את התוסף הזה. לא חסרים תוספים שכאלה… היתרון היפה בשתילת המאמרים האלה בבלוגים הוא ששם אפשר לשתול את הקישור מתוך הטקסט ולא רק בחתימה כמו באתרי המאמרים האחרים.

5.חלק גדול מאוד מהעמודים בהם המאמר נשתל , לא מאונדקסים, בייאהו (לא אמרתם שהוא כבר לא פעיל) מופיעים רק 67 קישורים נכנסים לאתר הזה (הפתעה- אותו המאמר…)

אז מה יש לכם להוסיף או לספר? אשמח לשמוע מקרים פרטיים או כל מיני הזיות שכאלה…

 

אהה וטיפ קטן מבין כל אלה שכותבים מאמרים לשיפור מיקומים, יש מאמרים שאפילו מצליחים לקבל טראפיק = כניסות לאתר כתוצאה מפרסום המאמרים האלה, אז הנה טיפ קטן להשגת יותר טראפיק מהמאמרים האלה (בהנחה ואתם מצליחים להשיג אותה איכשהו):

באתרי מאמרים בחו”ל המקום היחיד להוספת קישורים היא בחתימה של הכותב מה שנקרא BIO (בארץ אפשר עוד להוציא קישורים מהמאמרים, אבל אף אחד לא מנסה למשוך אל האתר שלו תנועה באמת, אלא כותב רק למען הקישור ואחרי זה בוכה על הפנדות), עכשיו היות וכולם מספיק חכמים לכתוב בBIO על עצמם שקר כלשהו בסגנון :

The advices of Jeckle Levi have always proven to be benefitted for the borrowers who are seeking instant help for their problems. He always gives his valuable suggestions time to time to them. For further information about quick cash loans ,quick fast loans visit http://www.quickpaydayloans.me.uk/

 

וזאת עוד חתימה יפה שמופיעה במאמר בנושא “טיפים מהירים להשגת משכנתא/הלוואה תוך 24 שעות”, אז במקום לבלבל את הביצים לקוראים שהשתעממו איזה 1200 מילה עד לחתימה שלך, תגרום להם להרגיש שהמידע עוד לא נגמר, שיש המשך והוא באתר שלך אז כתוב משהו פאקינג “טיפים 11-22 נמצאים באתר שלי (קישור ראשון לעמוד המקודם הראשי) ויעזרו לכם להשיג את המשכנתא תוך (שקר כלשהו) שעות, למרות שגם 10 הטיפים האלו יעזרו מאוד בהשגת משכנתא , ג’קי בנסון (או שם מוספן אחר) מצוות (קישור שני לעמוד פנימי כלשהו)”