קידום ע"י רשתות בלוגים – מיתוסים נשברים

17 Comments
יאללה גוגל והשטויות שלהם, אני בורח מפה (פנדה לבנה)

(הקדמה קצרה, לא חייבים לקרוא) אז היו היה ג'ונגל ובג'ונגל היה בלגן שלא יאמן, בג'ונגל שלטו כל מיני להקות של אלפי דגיגונים ובניהם שחו גם כמה כרישים. החבר'ה האלה, שיש להם גישה (בתשלום או בגניבה) לתוכנות מסוימות ,שאוי ואבוי שולחת מאמרים בכמויות לכל מיני מקומות בג'ונגל וחס ושלום משאירה קישור במאמר ויש המספרים שהקישור הזה היה עוזר להם להתבלט ביער בכל מיני מקומות, אממה בצד השני של היער היה מסתובב לו איזה חנון, החנון הזה היה אוהב סדר, לא סתם סדר, אלא אפילו סדר מופתי! והוא היה מפזר שמועות ביער ומספר שהמאמרים האלה לא שווים כלום יותר ואפילו מידי פעם היה שולח איזה שליח שלו שיעשה קצת סדר בג'ונגל המאמרים הזה והוא היה חייב לקרוא לשליח הזה בשם מפחיד, שיפחיד את הכרישים ואלפי הדגיגונים האלה (שאם הזמן רק הלכו והתרבו) אז הוא קרא לשליח שלו פנדה!!! הרי הוא לא יכול היה לקרוא לשליח שלו זבוב או יונה, הרי אף דגיג או כריש לא יפחד מהיונה… עם שחרור הפנדה התחילו להתפזר חלק מהדגים ששחו בג'ונגל הזה, אבל עדיין נשאר מספיק מקום לכולם…

שיווק בעזרת מאמרים היא שיטה פופולרית להשגת קישורים מהירים ברוב המקרים follow וכל מה שצריך זה רק תחת לכתוב את המאמרים האלה, מצרך שלא תמיד נמצא אצל כל משווק או מקדם אתרים (מה שמביא לשגשוג בתעשיית כותבי התוכן), מיותר לציין שלמרות שכולם אומרים בפומבי שמאמרים זה כבר פאסה ואוהבים להזכיר באותו המשפט את הפנדה, כולם ממשיכים לעסוק בקידום בעזרת מאמרים בצורה זאת או אחרת. בשפות זרות אנגלית וכד' ישנם כלים (text spinners) שיכולים ליצור ע"י החלפת מילים טובה, גרסאות רבות מתוך מאמר בודד וכך בעצם ליצור ממאמר "ייחודי" אחד, כמעט אינסוף מאמרים ייחודיים חדשים. יש כלים כאלה בזמן האחרון גם בעברית, לא יצא לי להשתמש בהם, אבל הם מבוססים על השיטה שבה הספינרים האחרים עובדים. אני חייב לציין שבאופן מוזר, קל לי יותר לשלוף 3 מילים נרדפות באנגלית למילה באנגלית מאשר את אותה הפעולה עבור מילה בעברית (ואחרי זה שלא יגידו לי ש150 באנגלית בפסיכומטרי לעומת 101 בעברית הוא הפרש שלא קשור לכלום…).

היקף התופעה בארץ כמו בכל דבר אחר, קטן יותר מאשר בחו"ל, סך הכל בארץ ישנם בסך הכל איזה 40 אתרי מאמרים ולעומת זאת בחו"ל אפשר למצוא בקלות אלפים רבים של אתרי מאמרים.

טוב אחרי בלבול מוח לכל מי שכבר קידם אתר וחצי בחיים שלו, אני רוצה לדבר קצת על הפנדה הזו ואיזו דוגמא קטנה.

אני אישית יחסית חדש שכל עניין שיווק תכניות שותפים ועשיית כסף ברשת וכו', לא אחת אני מתרברב בעובדה שאני עשיתי דולר ביום (ממש כמו איזה חקלאי באיזה כפר בסין), אבל מאז הפכתי לאימפריה ואני מצליח להגדיל את ההכנסות שלי באופן קבוע כל חודש וכל שבוע. מה שאני רוצה להראות לכם הוא מקרה שפגשתי ככה בטעות במהלך חקר מילות מפתח עבור מוצר מסוים, אני יודע שעבור חלקכם המספרים שאני מדבר עליהם הוא כסף קטן, אבל אני מניח שגם אתם התחלתם מתישהו מכסף קטן, אז הנה הדוגמא ואיתה כמה מיתוסים שישברו במהלך המחקר הזה:

האתר המדובר מתחרה על הביטוי "how to grow tomatoes" קצת מספרים עליו – בהתאמה נרחבת יש לו 110K חיפושים בחודש, מה שיורד מאוד ל כ2000 חיפושים בהתאמה מדויקת. מה שאומר לי לפחות הוא שיש מעט בשר לביטוי המדויק, אבל יש פה הרבה מאוד מקום לביטויי זנב ארוך סביב הביטוי הזה. אז בואו ניגש לשבירת מיתוסים:

1. דומיין עם מילות מפתח, כבר לא ממש עובד… אז זהו שלא, אני מדבר על מקום 2 על הביטוי שלנו והוא ה"אתר" howtoplanttomatoes.com (מצטער, אבל אני בטח שלא מתכוון לתת לו קישור עכשיו), אז יש לנו דומיין שהוא ביטוי החיפוש הנחשק שלנו. מה שאומר שזה עדיין פקטור בתוצאות החיפוש. ישנן הרבה דעות לזה שגוגל והפועלים השחורים שלו הצליחו לנטרל את הפרמטר הזה כגורם למיקום בתוצאות החיפוש, אבל למרות הכל אני דומיינים שכאלה מופיעים בכל מקום. אז נכון שיש מצב שהם לא מופיעים בתוצאות דווקא בגלל זה, אל בגלל מאמצי קידום נרחבים של בעלי הדומיינים האלה, אבל אי אפשר להתעלם מזה…

2.תבנה אתר יפה וטוב לגולש… אולי תבנה טוב לגולש, אבל תעשה ממנו פחות כסף במקרה הזה. אני רוצה לחשוף לכם את אחד הגרועים שיצא לכם לראות, למרות שאני בטוח שראיתם כבר איזה אתר אחד או שניים בחיים שלכם:

אני רק יכול להניח שאיכות היא אינה מילה גסה, אבל במקרה הזה, לא הייתי אומר שהמחשבה הייתה לשמור על חווית הגלישה ברשת…

3. קידום ע"י מאמרים כבר לא עובד…לך תסביר לפנדה שהיא לא ממש מפחידה את כולם. לאתר הזה לפי מג'סטיק יש בחודש האחרון בסביבות 280 קישורים נכנסים חדשים ובשנה האחרונה כמעט 1600 עמודים המכילים קישור לאתר המופלא הזה. אממא? כל הקישורים האלה מגיעים ממאמר אחד בלבד שעבר ספין ברמה זו או אחרת, אבל המאמר הזה כלכך ברור שהוא משוכתב , אתם יכולים לבדוק בעצמכם (אני אקצר ואומר לכם שמדובר במאמר 10 טיפים בנושא המפתיע how to plant tomatoes). יש עוד שלושה מאמרים שהופצו בשיטה הזו לאתר הזה, אבל זה הכל , מדובר על 4-5 מאמרים משוכתבים שמביאים את כל הקישורים לאתר הזה.

4. ופה הדבר האמיתי: המאמרים האלה הופצו בלמעלה מ1000 אתרים ברשת בלוגים, לא אתרי מאמרים (למרות שזה על אותו הבסיס), אלא רשת בלוגים של כל מיני משווקים למיניהם, המאמר מופיע באתר לטיפים לדייטינג, טיפים להפסקת עישון, וטיפים בכל אפשרות ונושא שמופיע בקליקבנק או CJ…איפה אפשר למצוא רשתות בלוגים שכאלה? יש כמה דרכים, אחת הפופולריות היא באתר fiverr.com שם תוכלו למצוא כל מיני חבר'ה שיציאו לכם את הרשת הפרטית וה"איכותית" שלהם. דרך נוספת היא ע"י פלאגים משותפים, כלומר- שים אצלך בבלוג/אתר מבוסס WP את הפלאג הזה ואז אתה תוכל להפיץ את המאמרים שלך בכל האתרים/בלוגים האחרים שהתקינו את התוסף הזה. לא חסרים תוספים שכאלה… היתרון היפה בשתילת המאמרים האלה בבלוגים הוא ששם אפשר לשתול את הקישור מתוך הטקסט ולא רק בחתימה כמו באתרי המאמרים האחרים.

5.חלק גדול מאוד מהעמודים בהם המאמר נשתל , לא מאונדקסים, בייאהו (לא אמרתם שהוא כבר לא פעיל) מופיעים רק 67 קישורים נכנסים לאתר הזה (הפתעה- אותו המאמר…)

אז מה יש לכם להוסיף או לספר? אשמח לשמוע מקרים פרטיים או כל מיני הזיות שכאלה…

 

אהה וטיפ קטן מבין כל אלה שכותבים מאמרים לשיפור מיקומים, יש מאמרים שאפילו מצליחים לקבל טראפיק = כניסות לאתר כתוצאה מפרסום המאמרים האלה, אז הנה טיפ קטן להשגת יותר טראפיק מהמאמרים האלה (בהנחה ואתם מצליחים להשיג אותה איכשהו):

באתרי מאמרים בחו"ל המקום היחיד להוספת קישורים היא בחתימה של הכותב מה שנקרא BIO (בארץ אפשר עוד להוציא קישורים מהמאמרים, אבל אף אחד לא מנסה למשוך אל האתר שלו תנועה באמת, אלא כותב רק למען הקישור ואחרי זה בוכה על הפנדות), עכשיו היות וכולם מספיק חכמים לכתוב בBIO על עצמם שקר כלשהו בסגנון :

The advices of Jeckle Levi have always proven to be benefitted for the borrowers who are seeking instant help for their problems. He always gives his valuable suggestions time to time to them. For further information about quick cash loans ,quick fast loans visit http://www.quickpaydayloans.me.uk/

 

וזאת עוד חתימה יפה שמופיעה במאמר בנושא "טיפים מהירים להשגת משכנתא/הלוואה תוך 24 שעות", אז במקום לבלבל את הביצים לקוראים שהשתעממו איזה 1200 מילה עד לחתימה שלך, תגרום להם להרגיש שהמידע עוד לא נגמר, שיש המשך והוא באתר שלך אז כתוב משהו פאקינג "טיפים 11-22 נמצאים באתר שלי (קישור ראשון לעמוד המקודם הראשי) ויעזרו לכם להשיג את המשכנתא תוך (שקר כלשהו) שעות, למרות שגם 10 הטיפים האלו יעזרו מאוד בהשגת משכנתא , ג'קי בנסון (או שם מוספן אחר) מצוות (קישור שני לעמוד פנימי כלשהו)"

 

17 Responses to “קידום ע"י רשתות בלוגים – מיתוסים נשברים”

 1. ori

  אני רוצה לחדד קצת 3 נקודות כמו שאני רואה אותן:

  1) לגבי שם הדומיין המדויק, קשה להגיד אם זה עובד ועד כמה. ללא ספק המון מהדומינים המדויקים נלקחו עוד בהתחלה ובעלי ותק וכמות עבודה מרובה.

  השאלה היא עד כמה זה באמת משפיע, וכמה זה עוזר בתחומים תחרותיים.
  בהמון תחומים תחרותיים לא תמיד נראה את הדומיינים המדויקים בעמוד הראשון. בתוך ההשקעה המרובה שהולכת להיות מושקעת בזירה תחרותית, ההשפעה יכולה להיות כמעט אפסית…

  2) קידום ע"י מאמרים עובד בהחלט, השאלה מה אפשר לעשות כתחליף להוצאות על התוכן (או זמן הכתיבה כמובן).
  עדיין רואים שאכן מאמרים עובדים, אך פחות אם מכניסים אותם באתרי מאמרים כלליים.

  3) נכון – אתרים לא יפים יגרמו ללחוץ על הפרסומות. עם זאת עדיין אפשר לעשות אתרים יפים, ולשתול את הפרסומות בצורה נכונה (וכמובן להרוויח לחיצות רבות).

  המון נוקטים בדרך של "מגעיל = ילחצו יותר בכדי לעבור למקום הבא", אך שאני עושה משהו אני לא יהיה מסופק אם הוא נראה כמו כלום ושום דבר.

  זהו בגדול
  תענוג לקרוא :)

  להגיב
  • The Linker - החלפת קישורים

   קודם כל אני רואה שבאמת נרשמת לעדכונים 😉
   1.לגבי שמות מדוייקים והוותק שלהם, נכון אני מאשים את הוותק ומלאכת הקידום לאורך הוותק בחלק לא קטן מהמקרים, מה גם שבחלק מהמקרים הדומיין המדוייק נכרש למטרת קידום, הרי הדיוק פה הוא במחשבת תחילה, אבל כן כחלק ממכלול פרמטרים הדומיין המדויק מופיע בהרבה מקומות, כולל נישות לא פשוטות.

   2.קידום ע"י מאמרים עובד, נקודה (כלל הנראה) . מציאת רשת בלוגים שכזו או שימוש במאמרים ואתרי מאמרים להפצת תוכן היא פעולה מאוד זולה יחסית. גם אם נניח שהבחור הזה מקדם מוצר שלו (איזה PDF של 10 עמודים שנמכר ב5$) + הכנסות מאדסנס. ההוצאה על הקידום הזה יכולה להסתכם בכמה עשרות דולרים בודדים שמוחזרים די מהר לכיס – 5 מאמרים של 500 מילה עולים היום בצד היקר של הודו איזה 20$-22$ וזה עוד להודי שאוכל סושי לצהריים ואין לו מצוקת דיור (או כל מחאה חברתית אחרת שרצה במומבי) ועוד כמה FIVERRים ויש לך אתר עם תנועה שיעשה כסף לאורך זמן.

   3. כן, אני מבין את מה שאתה מתכוון כשאתה אומר מכוער= CTR גבוה יותר לאדסנס, רק נגעתי בנקודה שלמרות שגוגל מצהירים שיש להם מגוון גדול של כלים לזיהוי "יופי" גוגלי אסטתיקה וחווית משתמש, הם ממשיכים להציג אתרים עם אדסנס במקומות יפים למרות הכיעור שלהם. סך הכל אם מכוער=CTR יפה לאדסנס, זה אמור להיות אחד הדברים הראשונים שיקצפו לפנדה (או איך שמישהו אמר "קואלה" ואני הולך לאמץ את זה) ככה להמשך בדיקת העניין…

   תודה על התגובה העניינית.
   PEACE

   להגיב
 2. טל

  משה מעניין מאוד, אבל אתה חייב להבחין בין רשתות בלוגים פרטיות (אגב עם איזה רשת עבדת?) לבין אתרי מאמרים זה פשוט הבדל של שמים וארץ מבחינת התוצאות שתקבל ושיטת העבודה שעובדת בהם, מבחינת איכות, דריפפיד וכו' וכו'.

  אם היית עובד רק עם אתרי מאמרים נניח עם AMR – היית רואה תוצאות אחרות לגמרי ולא מרנינות במיוחד.

  להגיב
 3. נדב

  משה שלום,
  תודה על הפוסט המעניין
  מה שמעניין אותי זה מה ההבדל בתרומה של 100 מאמרים מקוריים לגמרי שהתפרסמו באתרי מאמרים לעומת התרומה של 100 מאמרים שעברו ספין. כי זה הרי הבדל מהותי מבחינה כספית.

  להגיב
 4. The Linker - החלפת קישורים

  תודה טל על ההצטפרות פה!
  אני מניח שAMR היה נותן תוצאות הרבה פחות טובות.
  רשת והאתר לא שלי, נתקלתי בו בטעות מה שנקרא.
  הרשת לפי מה שאני יודע לראות מונה איזה 100 אתרי דומים מאוד (אני לא צריך להסביר לך למה אני מתכוון), בהחלט שייכת לחבר'ה בעובדים בשיווק ברשת (סימני ClickBank ברורים), רק מה? חלק גדול מהקישורים שאני רואה בMAJESTIC לא מאונדקסים (אז טל איך אני בודק אינדקוס ולא SB?) כלומר למרות הרשת הפרטית, העסק לא מאונדקס משהו…
  AMR החדש שנותן לך להפציץ גם באתרים מבוססי WP, יתנו לך קישור יחסית דומה למה שתקבל מהרשתות הפרטיות האלה (בהנחה ויהיה יחס של 1 ל51 לטובת השליחות דרך הAMR)
  ומתי IMG יתגברו על הבעיות אגו שלהם ויוציאו כבר ויוציאו AMR 1.1 כמו שצריך, או שזו תהיה התוכנה הבאה שאני ארכוש.
  PEACE

  להגיב
 5. טל

  אם ככה אז לא הבנתי אותך, מהיכן המסקנה לגבי אתרי המאמרים כאן?…

  להגיב
 6. איתן יריב

  ממש נהניתי לקרוא.
  אני מסכים מאוד שקידום בעזרת תוכן, בין אם כתיבה אינפורמטיבית למאמרים, שיווקית לאתר שמוציא לך קישור מתוכן קשור, או אישית במסגרת בלוג, במידה והינה איכותית- מועילה מאוד לקידום.
  ספינרים אני לא עובד- מה שעובד לטווח קצר לא יעבוד לטווח הארוך. גוגל חכם (או לפחות יהיה חכם יותר) מ-copyscape.

  להגיב
 7. יעקב

  אם אתם צריכים תוכנת SPINNER בעיברית אז תנחשו איפה כדאי לחפש :)

  להגיב
  • The Linker - החלפת קישורים

   היי יעקוב, מכיר את השירות, אני הלך להזמין חבילה.
   PEACE
   נ.ב.
   אגב, אתה יכול להרגיש חופשי והציג איזו הצלחה של השימוש במאמרים המסובבים.

   להגיב
   • יעקב

    בעיקרון, ההצלחה העיקרית זאת קבלת כמות נכבדה של לינקים בקלות בלי לדחוף לינקים למקומות בעייתים (ספאם וקבלת תלונות שונות ). בעיקרון זאת השיטה הכי טובה לקבל לינקים למי שאין תשתית ולא רוצה להתעסק בספאם .
    קבלת כמות כזאת של לינקים לרוב נותן יתרון חזק בזירות בינוניות כולל בניית תשתית טובה לאתר הראשי.

    אגב, חבל שאתה לא משתמש בתוסף שמעדכן על התגובות :)

    להגיב
 8. כפיר - קידום אתרים

  קודם כל, נהניתי מהמשל בתחילת הפוסט.
  אני מתעסק הרבה עם החלפת מאמרים בעברית, ויוצא לבצע הרבה החלפות מאמרים בעיקר דרך יצירת קשר עם מקדמים אחרים. את כל ההתנסות שלי בתחום הזה סיכמתי במאמר אתיקה של החלפת מאמרים
  אבל ראיתי שכתבת על התוסף וורדפרס שבעזרתו אפשר להפיץ מאמרים בקלות. יש לך נסיון עם זה עם מאמרים בעברית, ובלוגים בעברית? ואיך קוראים לתוסף הזה? אם הייתי יודע עליו לפני חודשיים היו לי חיים הרבה יותר קלים. :)

  נ.ב.
  באמת מציע שתתקין את התוסף שמודיע על תגובות חדשות שנקרא subscribe to comments.

  להגיב
 9. seo.alondbs.com

  הכל נחמד ומעניין – יש אכן מבחר של פתרונות בחו"ל – האם יש לך רעיונות לגבי ישראל. רעיונות בעלי משקל – מסה לדוגמה אני רוצה 50 קישורים
  תודה

  להגיב
  • The Linker - החלפת קישורים

   האמת היא שלגבי ישראל הדברים נשמרים יותר בשושו, כל אחד שיש לו איזו תשתית אתרים למטרות קידום הוא או חברה לקידום אתרים ואז היא משתמשת בתשתית הזו למטרותיה האישיות ולא ממש מוציאה החוצה את הכלים שהיא מפתחת. אני מניח שאם תפנה באחד הפרומים לקידום אתרים בבקשה לקניית חבילת קישורים, תקבל כמה פניות, אבל קח בחשבון שלא תמצא הצעות בסגנון מה שקורה בחו"ל אלא רק חבילות חקרות יורת, סל הכל ככל שהנישה קטנה יותר ואיכותית יותר (מדינת ישראל) המחירים עולים.

   להגיב
 10. seo.alondbs.com

  הרעיון של רשתות בלוגים נראה לי אחלה רעיון שאפשר לקדם בישראל, השאלה האם מדובר במודל של שכירות או במודל של חברות בקבוצה – לדעתי בארץ יכול להצליח המודל של חברות, כל אחד יתרום בלוג לפול כך אפשר להגיע לפול של 100 בלוגים די בקלות ואפילו 1000 אם זה לא יעלה לאנשים כסף בשוטף. הבעיה היא מי ינהל את המערכת ואיך הוא יתפרנס. זה לא מונע לשלם תמורת חברות סכום לא גבוה מדי כדי לממן פעילויות. זה עדיין דורש שיווק הנושא. בינתיים למי שמעוניין אני משכיר דפים באתר מכירות על בסיס חודשי כל דף פנימי 12 ש"ח לחודש ותעשה בדפים שלך כל דבר שיוכל לקדם אותך כולל לשתול לינקים בדרך כלל הדפים מאונדקסים בגוגל בתוך פחות משבוע. אני מוכן לתרום בלוג בנושא צרכנות לפול לכל מי שרוצה תמורת גישה הדדית לבלוג שלו. כלומר אני יתן לו יוזר והוא יתן לי יוזר ככתב בבלוג. לדעתי צריך להזהר מלהציף בתכנים משוכפלים או שעברו יותר מדי ספין, בסוף יורים לעצמנו ברגלים.

  להגיב
 11. niru

  קודם כל – אחלה פוסט. אני אישית גם לא משתמש בספינרים (קצת בחו"ל) למרות שבאמת קשה לעלות על זה. עדיף לשמור על איכות. אני מזמין את אוהבי התוכן לעשות איתנו החלפת מאמרים. יש ברשותינו הרבה אתרים איכותיים. niru@web-team.co.il שבוע מעולה

  להגיב

Leave a Reply


4 − שתיים =